середа, 4 грудня 2013 р.

Ярмарок освітніх технологій « Середня освіта європейських країн»

   14 листопада засідання клубу відбулося у форматі ярмарку освітніх технологій у форматі бар-кемп «Середня освіта європейських країн»
   
  Кожна група для учнів нашого навчального закладу презентувала систему освіти якоїсь європейської країни. Порівнювали з нашою системою освіти, ділилися досвідом, аналізували, робили відповідні висновки.

Система освіти Республіки Польща
   Згідно з «Законом про систему освіти» (від 07.09.1991) в Республіці Польща школи поділяються на такі типи:
1. Основна школа (6 років навчання);
2. Гімназія (3 роки навчання);
3. Загальноосвітні та профільні ліцеї
     (3 роки навчання);
4. Технікуми (4 роки навчання);
5. Професійні школи (2-3 роки навчання);
6. Доповнювальні ліцеї та технікуми
     (2-3 роки навчання);
7. Післяліцейні школи.



Школи Ірландії
   Початкову освіту маленькі ірландці одержують з 4-6 років. Вона розрахована на 8 років і складається із двох років дошкільного навчання, за яким ідуть 6 класів початкової школи. Після їхнього закінчення проводиться тест на загальний розвиток і знання основних предметів шкільної програми. 
   У 12 років ірландська дитина переходить у середню школу. Середня школа ділиться на три рівні: Junior Cycle (молодша середня школа - три роки), Transition Year ("перехідний рік"), Senior Cycle (старша середня школа - два роки). Обов'язковий етап середньої освіти в Ірландії закінчується після першого рівня, коли школярі здають іспити на проміжний сертифікат - Junior Certificate. 
   Бажаючі одержати вищу освіту повинні провести в школі ще три роки. Протягом останніх двох років ірландські школярі звичайно вивчають 6-8 предметів, з яких здають іспити на одержання атестату про повну середню освіту - Leaving Certificate, на підставі чого й проводиться зарахування до ВНЗ. Провчитися хоча б два останніх роки в ірландській школі та одержати Leaving Certificate мінімум із двома вищими балами - це перша з можливостей для українського абітурієнта стати "ірландським" студентом. 


Структура освіти в Німеччині
   Система навчання в Німеччині вміщує в собі декілька етапів .
1)Базова освіта належить до першої групи шкільного навчання. В основному, це дитячі заклади, підготовчі класи. 
2)Першим етапом освіти (примаштуфе) є початкова школа. Її відвідування починається з 6 років. Задача цього етапу освіти - дати дітям основні знання. 
3)Другий етап освіти 1(секундаштуфе 1)починається з так званого «орієнтовного етапу», який направляє  дітей у потрібний для них тип навчального закладу: основні, реальні, комплексні школи та гімназії.
4)Другий етап освіти 2(секундаштуфе 2)включає старші класи гімназії, а також школи професійного навчання та професійне навчання на підприємстві. По закінченню  навчання у гімназії, учні отримують спільний атестат зрілості(абітур).
5)Третій етап освіти – це вищі навчальні заклади.
Навчання в початковій школі об’єднане. Зазвичай, уроки тривають до обіду. Вчителі можуть вільно обирати методику проведення уроків. Двічі на рік в початковій школі видають табелі успішності. На зміну традиційній шкалі  від 1 (відмінно) до 6 (незадовільно) прийшли письмові висновки. якщо учень отримує за рік 2 п’ятірки з базових предметів (німецька,англійська мова,математика), його залишають на другий рік. У кінці літа можна спостерігати як тисячі першокласників йдуть перший раз до школи, а в руках вони тримають так звані шкільні кульки або шкільні конуси (шультютен), наповнені іграшками, солодощами і іншими подарунками.

Освіта в Греції
   У всіх на слуху фраза з класичного фільму: "У Греції є все". І справді, все необхідне для щасливого життя: море, сонце, ро-дюча земля, а також багатовікова культура, філософія та традиція.
   Стародавня Греція є однією з перших країн, де вперше створено правила отримання освіти. Саме греки вперше вирішили, що освіта повинна бути обов'язковою і контролюватися державою. Зараз система освіти традиційна: початкова, середня, вища.
   Особливістю є те, що перед початком уроків читається Ранкова молитва, обов'язкове відвідування церкви також входить у навчальну програму. Учні іншої віри звільняються від присутності на Ранковій молитві, а також можуть не відвідувати церк-ву та уроки релігії. Кількість уроків не перевищує 5 6 на день. У школах заборонено користуватися мобільним телефоном, за порушення – відрахування з навчального закладу. Упродовж року тривалі канікули приурочені до Різдва та Великодня, їх сумарна кількість не перевищує 4 тижнів.

Освітня система у Франції
  • дошкільна освіта (до 6 років);
  • початкова освіта (6-11 років);
  • середня освіта (11-18 років), після закінчення навчання відбувається екзамен, присвоюється ступінь бакалавра; вища освіта.
   У школу діти йдуть у віці 6 років. Вона розділена на три блоки: початкова школа (5 років навчання), коледж (4 роки), ліцей (2-3 роки). Обов’язковими є перші два.
Це цікаво:
   Майже 175 днів канікул.
   У французькій системі чим старший клас, тим менший порядковий номер йому відповідає.
   У ліцеї кожна дисципліна розбивається на ІІІ рівні. Учень може знаходитися, скажімо, з французької мови на першому рівні, а з математики - на третьому.
   У Франції 20-бальна система оцінювання й всі екзамени переважно письмові.
   Французькі вчителі, як правило, вузькі професіонали, котрі із року в рік викладають тільки в одному, наприклад, 5 класі і, відповідно, щороку змінюють учнів.
   Відмінністю французької моделі зовнішнього оцінювання є те, що воно відбувається на початку навчального року, проводиться вчителями-предметниками і є обов'язковим для всіх учнів.


1 коментар:

  1. Вітаємо наших колег! З великим інтересом слідкуємо за вашою роботою. Готові до спілкування. Чапаєвський ШКП "Позитив" Чернобай Н.В., Шаптала Л.С.

    ВідповістиВидалити